Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.
Minulta leikattiin oikea rinta kokonaan pois ja muutama oikean kainalon imusolmuke pois (vartijaimusolmukkeet). Leikkaus meni ihan hyvin ja olen nyt sairaslomalla kolme viikkoa. Reilun viikon kuluttua saan patologilta ne lopulliset tulokset imusolmukkeista. Ne olivat aluksi ainakin puhtaat, ei syöpäsoluja ollenkaan. Nyt opettelen elämään yhdellä rinnalla. Oikea käsi ja kainalo on aika kipeä, mutta pikku hiljaa jumppailen.Minusta otettiin myös se koko luuston kuvaus KLF, koska kaikki isot luuni ovat hyvin kipeitä. Sen tulokset saan myös viikon kuluttua. Nyt ei auta muu kuin odottaa. Tämä jatkuva odottaminen on tässä kaikista rankinta.
Minulle voi laittaa yksityisviestiä, jos haluaa. Erityisesti, jos olet perheellinen nainen, jolla on rintasyöpä tai on ollut rintasyöpä. Haluaisin vaihtaa kuulumisia myös meilitse.
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.Äkäinen Pikku Myy
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.ei se jalosta
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.ei se jalosta
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.Kristitty Lilja
- Re: Rintasyöpädiagnoosi viikko sitten.Isa