Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Sädehoidot edessä

Sytot on ohi ja ensi viikolla alkaa sädehoidot. Kyllä on voimat kadoksissa,mutta päivä kerrrallaan ja eteenpäin. Ennen hoitoja sitä mietti,kuinka rankkoja sytohoidot ovat. Mutta nyt tiedän ja toivon,että ne olisivat takana päin ja ja toistaiseksi ovat. Pelottaa tulevaisuus,mutta yritän pitää ajatukset kurissa ja olla murehtimatta etukäteen tulevaisuudesta -elän tässä ja nyt. Etukäteen murehtiminen kuluttaa vaan turhaa energiaa.

Kuinka kauan tässä toipumisessa menee,että jaksaa taas käydä kunnon kävelylenkillä,uimassa...?? Tykkän liikunnasta ja kunto on nyt tosi huono,mutta periksi ei anneta. Eteenpäin vaan! :)
Tässä ja nyt | 19.3.2007 klo 06:57:15