Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Hikoilupuuskiin...

Hei,
"pakko" kommentoida tuohon Tamoon....
Itse olen syönyt Tamofenia nyt puolisen vuotta, ja uskoin (ja toivoin) alkuun, ettei niitä sivuvaikutuksia tulisikaan....mutta toisin kävi! :( Yöt menee hikoillessa ja palellessa vuoronperään.
Ja tuo vyötärönseutukin näyttäisi tuossa pikkuhiljaa laajenevan, vaikka kuinka yritän käydä lenkillä!? Liekö syynä sitten Tamofenin ruokahalua lisäävä vaikutus (onko sillä sellaista), vai hormonitoiminnan muutos? Vai lisääntyyköhän ruokahalu ja makean himo nimenomaan liian huonolaatuisesta ja vähästä unesta? Vaiko pimeästä vuodenajasta?
No, yhtä kaikki tuleeko lisäkilot ja oireet suoraan Tamofenista vaiko "sivuovesta"... näyttää ne perille löytävän joka tapauksessa? :)

May62 | 30.10.2009 klo 12:58:16