Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Heips Kevätmielinen!

Täytyisi tosiaan ajatella positiivisesti!!No,ne vaihdevuodet pukkaa jo muutenkin päälle...No,onhan tässä selvitty jo 7kk hengissä patin löytymisen jälkeen :)))
Pitäisi myös ruveta ottamaan muuta perhettä enemmän huomioon ja luopumaan itsekkyydestä,jota sytojen aikana harrastin eli tein vain itselle mielekkäitä ja voimia antavia asioita pakollisten kotitöiden lisäksi ja nyt pitäisi ruveta ottamaan muutakin perhettä enemmän huomioon kun voimat (toivottavasti!) palaavat.
Hormonireseptorit ovat hyvä asia,itseltä ne vain puuttui kokonaan:((
Jännät ajat tässä tulossa ,kun onkologikin sanoi että minun tyyppinen syöpä uusii ja leviää yleensä 2-3 ensimmäisen vuoden aikana,harvemmin ymöhemmin,mutta syövän kanssahan kaikki on mahdollista tilastoista huolimatta.. :) tai :(

Makeita mansikoita olenkin jo syönyt paljon,mutta siideri ei oikein vielä maistu..Sänkeä kaljun päällä harvakseltaan muutaman mm verran,väristä ei vielä oiekin saa selvää,mutta karvaa kuitenkin.Ja säärikarvojakin täytyisi taas ajella!
Bikinirajat pysynevät tänä kesänä karvattomina,tosin tänäkään kesänä en ole "bikinikunnossa",edelleen ne 6kg liikaa.

Tsemppejä ja haleja,nujertakaa syöpäsolut sytoilla ja tappakaa loputkin säteilemällä!!
Tsemppiä Kevätmielelle säteisiin,ajattele miten ihanan säteilevä sinusta voi tullakaan!!
tautinen | 10.7.2007 klo 15:55:35