Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Syövän pelko
Huomenta!Ei sinun kannata turhaan miettiä tuota pelkoa vaikka se toki käy mielessä!Vaikka säteet loppuvatkin niin et varmasti tipu pois hoitoverkosta. :)
Minulla on ainakin tapana lähettää heti sähköpostia hoitavalle ylilääkärille jos mielenpäällä on jotain. Ja hän ottaa yhteyttä ja sanoo mikä on tilanne. Se ainakin luo minulle "turvallisuuden " tunteen.
Itsellänä on jo toinen kierros menossa ja minua ainakin aluksi tutkittiin 3kk välein (thorax, mri, lekuri) sitten 6kk välein samat ja nyt itse löysin patin niin kaikki alko alusta :)
Mutta minusta sinun kannattaisi neuvotella hoitajan /lekurin kanssa että jos voisit lähettää postia niinkuin voitkin kun on kysyttävää että ei tule tuntua että ei pidetä huolta. :) Ja pääset paremmin hoitoon jos tulee epäilyttävää!
- Syövän pelkoJanna61
- Re: Syövän pelkoSini-likka
- Re: Syövän pelkoJanna61
- Re: Syövän pelkotaistelu-62
- Re: Syövän pelkoHöpsis
- Re: Syövän pelkoJanna61
- Re: Syövän pelkotuike
- Re: Syövän pelkoUntuvikko
- Re: Syövän pelkokesä-09
- Re: Syövän pelkomarkrani
- Re: Syövän pelkoJanna61
- Re: Syövän pelkokultsikki
- Re: Syövän pelkoSini-likka
- Re: Syövän pelkogugi53
- Re: Syövän pelkoKarhutar
- Re: Syövän pelkoKristaemilia
- Re: Syövän pelkogugi53