Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Kysyin hoitajalta Oysista alkoholiasiasta
heippa täältä Ruotsista,täällä luvattiin nauttia elämästä väliin myös viinilasillisen tai saunaoluen keralla, kohtuudella kumminkin. Mie vähän ihmettelin, kun mulla on ne metarit just maksassa, järki sanos, ettei kannata ylimääräisesti rasittaa.
No, onneksi siitä ei isompia ahistuksia ole tullut, saunaoluen voisin kyllä joskus juoda, mutta just silloin kun ois haluttanu ei ole ollut kotona.
Mietin kyllä että ykkösolutta voisi jemmata jääkaappiin ihan janojuomaksi, jos vaikka tulisi niitä helteitä....
Nyt ei voi kyllä helteistä puhua, kun villatakki ja tuulitakki tarvii olla päällä aamulla, kun koiran kanssa käy aamupissalenkillä.
Olen yrittänyt hiukan pistää paikkoja kuntoon juhannukseksi, mutta veto on kateissa. On semmonen mielen "seisokki"-tila, harmi kun on vapaaviikko ja kuntoki parempi.Täytyy vähän kerrallaan yrittää.
Hyvää Juhannusta kaikille,
Manssi
- Re: Kysyin hoitajalta Oysista alkoholiasiastaManssi