Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Näkyykö stressi syöpäpoleilla?

Minua sovitteluneuvottelukunnan työssä nyppii se, että hallitus ei ole antanut mitään takarajaa sovintoesityksen valmistumiselle. Se olisi rauhoittanut tilannetta ja ehkä lakiakaan ei olisi näin kiireesti sorvattu. Mutta tässähän ollaan. Hoitajat kyllä ovat ystävällisiä ja asiallisia niin kuin ennenkin, mutta lääkärit ovat vaikeammassa paikassa potilaan ja sairaanhoitopiirin välillä. Jos piiri ei tiedota aikeistaan, on lääkärin hyvin vaikea tarjota mitään hoitoa ennen kuin koko kuvio on selvä.

Mutta hyvä että sait Sinä, Selina2, tuon nielurisaleikkauksesi kuntoon. Se on kyllä ihan ensiarvoinen asia hoitojen onnistumisen kannalta!

T. Karhutar
Karhutar | 13.11.2007 klo 14:16:17