Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Ei niin hyviä uutisia.
Kiitos jälleen kauniista sanoistanne.Aion vastaisuudessakin purkaa tänne tuntojani, onhan se täysin eri asia kun vastapuoli tietää mistä puhun, kaikkea ei tarvitse selitellä.
Aivan liian paljon tässä alkuvaiheilla mietin ympäristön reaktioita; mitä miettivät naapurit kun yhtäkkiä hiippailenkin kotinurkissa vain, ja lapset ovat päiväkodissa? Miten saan asian selitettyä päiväkodin ja koulun väelle jotta ymmärtävät että toisinaan voin hyvinkin pitää lapset kotona kaiken ajan, toisinaan taas pakko vain lepäillä.
Miten reagoivat tuttavat joita ei niin usein näe, joille ei asiaa tule ainakaan heti seliteltyä?
Äsh, nämä pyörivät väkisinkin mielessä. Ei sillä että murehtisin, kunhan tulee pohdittua.
Kiitos voimasta jota lähetätte!
- Terhikki
- Ei niin hyviä uutisia.Terhikki
- Re: Ei niin hyviä uutisia.thegirl
- Re: Ei niin hyviä uutisia.Terhikki
- Re: Ei niin hyviä uutisia.Terhikki
- Re: Ei niin hyviä uutisia.thegirl
- Re: Ei niin hyviä uutisia.Terhikki
- Re: Ei niin hyviä uutisia.MarryMaiden
- Se on menoa nyt!Terhikki
- Re: Se on menoa nyt!Rakkain
- Re: Se on menoa nyt!03092012
- Re: Ei niin hyviä uutisia.Rakkain
- Re: Ei niin hyviä uutisia.03092012
- Re: Ei niin hyviä uutisia.Terhikki