Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Hiukset
Eikö olekin kummallista miten yksi vajaa vuosi voi muuttaa ihmiselämää niin rajusti kuin tämä vuosi on tehnyt.Olin lomamatkalla vajaa kaksi viikkoa ja se teki tosi hyvää. Ihan yllätyin sellaisista päivistä jolloin en muistanut rintasyöpää ollenkaan. Ja muutenkin paikkakunnan vaihdos teki hyvää.
Sen kuitenkin huomasin, että sellaiset asiat jotka ennen tuntuivat tärkeältä eivät enää olekaan niin tärkeitä. Asioita peilaa nyt sairauden kautta eri tavalla. En tiedä onko muilla niin.
Fyysinen kunto on ihan ok. Tosin sain matkalla jonkun mahapöpön ja ajattelin sen johtuvan vielä suoliston herkkyydestä sytojen jälkeen. Koskaan aikaisemmin ei ole ollut mitään ongelmia.
Minulla ei hiukset lähteneet kokonaan ja nyt on uusi hius tukikasvuna joten kampaus pysyy kuosissaan.Femarilaisena huomasin reissun aikana lisääntyvää kankeutta kun en venytellyt yhtään.
Mukava taas olla kotona ja lueskella ja kirjoitella vaikka pakkanen paukkuu.
- Hiuksetkultsikki
- Hiukset ja - töissä !!Maarit65
- Re: Hiukset ja - töissä !!mollamaija
- Re: Hiukset ja - töissä !!teituri
- Re: Hiukset ja - töissä !!villasukka
- Re: Hiukset ja - töissä !!Maarit65
- Re: Hiuksetlinnunsilmä
- Re: Hiuksetkultsikki
- Re: HiuksetMaarit65
- Re: HiuksetTulevaisuus?
- Re: Hiuksetkesätuulahdus
- Re: Hiuksetmerike