Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Odottavan aika on pitkä

Hei
mä taas kerroin heti suunnilleen kaikille, mulla oli sellainen tunne että oli pakko kertoa...en olis kyllä edes pystynyt salailemaan kun itkeskelin koko ajan. ja olen kyllä omalla kohdallani tyytyväinen tuohon ratkaisuun kertoa kaikille sairaudesta, niin uskomattoman paljon tukea ja apua olen ihmisiltä saanut, että se on ollut ihan uskomatonta huomata, miten paljon aivan ihania ihmisiä mun ympärillä on.
Eräskin tyttöni koulukaverin äiti soitti kuultuaan puskaradiosta sairaudestani, että tarvitsisinko apua esim siivoomisessa, hän kuulemma tulisi mielellää siivoamaan:) Olin ihan liikuttunut, tää nyt oli vaan esimerkki, mutta ymmärrän, että me ihmiset ollaan erilaisia ja jokainenhan tekee miltä itsestä parhaalta tuntuu. Voimia!
cry | 21.1.2008 klo 19:52:27