Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Yleistä syövästä

Re: Melanooma

Tsemppia Tomppa, aika lailla samassa vaiheessa ollaan. Minullakin melanooma on löytynyt mutta ei ole tietoa onko se levinnyt.

Tiedän että odottavan aika on pitkä, itse olen huomannut että parasta on koittaa kehittää jotain tekemistä joka vie ajatukset muualle. Todellisuuspako tuo lomaa ahdistuksesta; elokuvat, kirjat pelit toimivat minulla.

Omaa elämää voi tässä tilanteessa miettiä uudestaan, ainakin itsellä tuli kiire herätellä työkiireiden alle jääneitä ystävyyssuhteita. Eli jotain positiiivsta tästä taudistakin seurasi. Mutta minäkään en suosittele tekemään mitään hätiköityjä päätöksiä työasioiden suhteen.

Moleman | 1.6.2006 klo 16:10:58