Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Ajatussyöpä

Hei kaikille!

Kesä tulee sittenkin. Tänään sen oikein huomasin, kun pihaterassilla istuskelin auringonpaisteessa kuuntelemassa lintujen laulua. Ajatussyöpäkin on helpottanut, taitaa nuo auringon säteet toimia "sädehoitona" tälle syövän muodolle.

Niin se juuri on, että ylös ja alas mennään vuorotellen. On hyvä, että on tällaisia paikkoja, minne voi tuntojaan purkaa kummassakin vaiheessa. Nyt ei juurikaan ole muuta vaivaa, kuin että liikkuminen on kovin hankalaa, kun sain sen aseptisen luunekroosin tuon siirron seurauksena, ja kivut ovat melko kovat. Mutta jos siirtoa ei olisi tehty, niin tuskin liikkuisin enää koskaan minnekään. Onneksi on hyvät kipulääkkeet, jotka helpottavat elämää :).

Kiitokset kaikille teille kannustavista kommenteista ja siitä, että olette olemassa. Kyllä tämä kirjoittaminen päiväkirjan pidon voittaa. Ei tarvitse vaan itselleen "puhua".

Iloista vappua ja kaikkea hyvää kaikille tasapuolisesti :).

Unelma
unelma | 30.4.2009 klo 14:10:39