Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Tamofen aiheuttaa unettomuutta

Pörrö, alkuun oli limakalvoilla samantapaista kuivuutta kuin solunsalpaajien yhteydessä, ei tosin yhtä voimakasta. Mutta enää ei ole tarvinut rasvailla edes.

Mielialanvaihteluita varmaankin on väliin, mutta vaikea sanoa johtuvatko ne ylipäätään tästä sairaudesta vai sen hoidoista. Toisaalta nyt kun ei kärsi PMS-oireista ja niiden aiheuttamasta alakulosta ja ärtymyksestä, niin tuntuu että pääsen jopa helpommalla kuin ennen :)

Älä nyt ihmeessä jätä lääkkeitä syömättä, kokeile ainakin. Voihan ne sitten vaihtaa johonkin toiseen, jos eivät kertakaikkiaan käy.

Kukkamaaria, toivotaan että se pattisi ei ole uusiutuma. Koska saat tutkimusten tulokset?
kevätmieli | 28.10.2007 klo 19:41:26