Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Taas odotan tuloksia
MeriTuuli, toivotaan ettei näytteestä löydy mitään syöpään viittaavaa, pidän kovasti peukkuja, niinkuin varmasti muutkin siskot täällä.Toisaalta, vaikka löytyisikin, niin sinähän olet saanut hoitoja koko ajan, joten tuskinpa tilanne on mitenkään radikaalisti muuttunut niiden aikana. Annetaanhan joihinkin rintasyöpätyyppeihin ja tapauksiin muutenkin ennen leikkausta solunsalpaajahoitoa.
Odottaminen on kamalaa varmasti, mutta hyvä että tutkivat kunnolla. Ainakin sinua hoidetaan hyvin! Mistä minäkään tiedän mitä tuolla kehossa tapahtuu, kun ei ole otettu luustokarttoja, ei ultratutkimuksia, ei mitään käsikopeloa ja verikokeita kummempaa sitten leikkauksen.
Tsemppiä kovasti, kyllä asiat järjestyvät joka tapauksessa!
- Taas odotan tuloksiaMeriTuuli
- Re: Taas odotan tuloksiasanteri
- Re: Taas odotan tuloksiamaaliskuu
- Re: Taas odotan tuloksiaKarhutar
- Re: Taas odotan tuloksiahannakaija
- Re: Taas odotan tuloksiahelmikuu
- Re: Taas odotan tuloksiaMeriTuuli
- Re: Taas odotan tuloksiatoukokuu
- Re: Taas odotan tuloksiakevätmieli
- Re: Taas odotan tuloksiaMeriTuuli
- Re: Taas odotan tuloksiaKarhutar
- Re: Taas odotan tuloksiakevätmieli
- Re: Taas odotan tuloksiaKehäkukka
- Re: Taas odotan tuloksiakevätmieli
- Re: Taas odotan tuloksiaSipriina
- Re: Taas odotan tuloksiaKehäkukka
- Re: Taas odotan tuloksiaMeriTuuli
- Re: Taas odotan tuloksiaSartsa