Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Kiitos: Vinkkejä jaksamiseen?

Tuo infektioiden välttely onkin oma taiteenlajinsa. Sytostaattien saajan ohjeissa kehoitetaan välttelemään väkijoukkoja, kun valkosolut ovat pohjalukemissa. Sitten kun ne ovat vajonneet niin alas, että tarvitsee sairaalahoitoa, niin osastolle pääsee vain päivystyksen kautta. Siellähän on kaikki mahdolliset pöpöt tarjolla. Näin toimitaan ainakin meillä Itä-Suomessa.
Nyt olisi voimia lähteä ulkoilemaan, mutta silmätulehdus ei pidä tuosta huikaisevasta auringonpaisteesta. Istun siis sälekaihtimet kiinni sisätiloissa.
Typsy | 9.4.2013 klo 15:20:53