Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Tuleeko syöpä uniinne?

Yökukkuilija tässä hei!

Jollakin tapaa mulle tulee syöpä uniini. Näen usein sellaisia unia, että mulla 5-20 minuuttia aikaa elää. Rupean kovalla kiireellä pesemään vaatteita ja pakkaamaan. Välistä uni loppuu niin, että huomaan uuden päivän koittaneen ja olenkin elossa. Toiset unet päättyvät kesken, en näe mitä tapahtuu.
Jotenkin oon mielessäni päätellyt, että varmaan vasta nyt unessa läpikäyn jollakin tapaa tätä sairauttani. En vaan osaa sitä selittää itselleni, enkä muille, mitä osaa sairaudestani kävisin läpi. Tuo vaatteiden peseminen ja pakkaaminen liittyvät siihen jotenkin.

Hyvät yöt! toukokuu
toukokuu | 1.9.2007 klo 00:22:34