Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Sururyhmä
Re: Lohdun sanoja(ko?)
Rakkaat ystävät,Sitä minäkin olen tehnyt je edelleen: Puran suruani, kirjoitan, puhun, itken, käyn terapiassa. En halua surun saavan valtaa minussa niin, että sairastuisin itse, lapseni eivät saa menettää minuakin, kun isänsä kuoli.
Ensi viikonloppuna tavataan taas teidän joidenkin suruystävien kanssa, meillä kotonani. Hienoa, saamme jauhaa yhdessä tätä surujemme kivitaakkaa, niin kauan jauhetaan, kunnes ne muuttuvat pölyksi, ja surusta jää kauniit keveät muistot poismenneistä rakkaistamme sekä mahdollisesti ihana tietoisuus siitä, että kerran tavataan jossakin paikassa, jos sitä voisi vaikka kutsua taivaaksi.
Kevät, toivon erityisesti voimia sinulle ja pojallesi!
PT, Marju, Susie, Surusyksy ja kaikki muut, iloa ja valoa teille matkallanne surusta joka päivä uuteen vahvuuteen.
Lämmöllä Tuulapirkko
- Lohdun sanoja(ko?)surusyksy
- Re: Lohdun sanoja(ko?)Tiltu_R
- Re: Lohdun sanoja(ko?)pinjaenkeli
- Re: Lohdun sanoja(ko?)tuulapirkko
- Re: Lohdun sanoja(ko?)pinjaenkeli
- Re: Lohdun sanoja(ko?)kevät?
- Re: Lohdun sanoja(ko?)tuulapirkko