Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Yleistä syövästä
Re: Polysytemia Veraan neuvoja
Hei traveller ja muut,tartun tuohon liikuntakysymykseen, joka on mieliaiheitani. Olen itse kuntoilija ja nautin liikunnasta. Kohta 8 vuoden PV-kokemus on kuitenkin osoittanut, että joskus pitää hellittää. Kun tulee uupumus, on parempi levätä.
Käyn 3 kertaa viikossa erilaisissa jumpissa ja kerran, pari sauvakävelyllä. Töissä jaksan, kun käyn ruokatunnilla puolen tunnin kävelyllä säällä kuin säällä happea haukkaamassa.
Tautiimme liittyvä hengityksen vajaus hankaloittaa loppupäivästä oloa, jos en jostakin syystä pääse liikuntaharrastuksiini. Väsymys voi olla aika totaalista. Uskon, että liikunnasta on pelkästään hyötyä.
Oletko saanut "Tietoa sinulle, joka sairastat Polysytemia Veraa" -kirjasen? Siinä on hyvää tietoa.
Hyvää Joulua kaikille!
- Polysytemia Veraan neuvojatraveller
- Re: Polysytemia Veraan neuvojaelämässä mukana
- Re: Polysytemia Veraan neuvojaleilahelena
- Re: Polysytemia Veraan neuvoja)muoriska