Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Myelooman hoito ja seuranta

Hei!

Takapakkejahan tämän Myelooman kanssa tulee, minullakin on ollut neljän vuoden aikana jo kaksi autologista siirtoa, Talidomidia kokeiltiin 2kk. tauti vain eteni. Sitten sain Velcadea 5 sykliä ja remissio tuli jo ensimmäisen jälkeen. Remissiossa olen siis ollut Velcaden lopettamisen jälkeen 1.11.2005 alkaen ja vointi on hyvä (paitsi munuaiset).
IgA-tautihan on juuri tällainen, että se aktivoituu nopeasti hoitojen jälkeen (välissä). Oli kiva vaihtaa muutama sana isäsi kanssa. Olen vakuuttunut että aktivoituminen saadaan kuriin ja pääsette varsinaiseen hoitoon HYKS:iin. Voimia teille!
Kuulemisiin Terv. mlh

Iitsulle !
Velcadesta saa tietoa esim. WWW:google.fi (hakusanaksi)Velcade
Klikkaa suomenkilist sivut ja klikkaa googlehaku.
Lue esim. VELCADE,INN-Bortezomib.
Jos vielä haluat lue myös MYELOOMAN MODERNI LÄÄKEHOITO, kirjoittaja on dosentti Marjaana Säily OYS:sta.
Kirjoitellaan kuulumisia Terv. mlh

mlh | 4.3.2006 klo 10:56:24