Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Lääkärilakko 2001

Kiitos sinulle syövästä parantunut! Se onkin ainoa lohtu tässä tilanteessa,että meillä on Taivaallinen Isä, joka kyllä pitää meistä huolta. En minä usko, että tässä mitenkään kovin huonosti pääsee käymään, vaikka tilanne onkin vakava. Onneksi on myös ystäviä, jotka haluavat rukoilla kanssani ja näin saadaan rukoukseenkin voimaa.
t. yx syöpäläinen

Ps. Toivotaan, että tämä pattitilanne saataisiin jonkin instanssin avulla ratkaistua mahdollisimman pian, ettei sairaaloiden alasajo jatkuisi enää yhtään enempää. Potilaat pitäisi saada hoitoon ettei tulisi vielä vakavan sairauden lisäksi mielenterveysongelmiakin.
yx syöpäläinen | 9.11.2007 klo 21:54:53