Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Osa- ja kokopoisto

Huomenia kohtalosisaret!

NKL:lla minutkin leikattiin ja tuttu juttu, mitään en osannut kysyä. Olin täydellisen vastaanottokyvytön, sillä minut kärrättiin pyörätuolilla sinne edelliseltä klinikalta. Ahdistuneena vaan ajattelin, että en pääse sieltäkään kotiin vaan taas jonnekin muualle.

Kotona sitten toivuin ja tartuin puhelimeen. Varasin ajan rintasyöpähoitajalle ja sinne menin sitten kysymyslistan ja mieheni kanssa. Joku tukihenkilö kannattaisi ottaa mukaan, läheinen sisar tai ystäväkin voisi olla hyvä. Käynti oli hyödyllinen ja mieleni rauhoittui.

Voimia ja lämpimiä ajatuksia teille, jotka odottelette leikkausta ja hoitoja,
Santeri
santeri | 18.4.2007 klo 10:21:15