Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: II hoitokerta takana

Tervehdys täältä hoitoputken loppusuoralta. Enää kaksi booster sädekertaa jäljellä! :) Ja hyvä niin, kainalosta kuoriutuu iho ja kirvellys on ikävä.

Taysissa tiputettiin kortisonia ja kytriliä molempia sekä taxojen että cefien yhteydessä. Viimeisen cefin aikana myös ohjeistettiin syömään kortisonia 2-5 tablettia aamuisin pitkittyneeseen pahoinvointiin ja niin tein. Onneksi ne ajat ovat jo takana,

Muistona on edelleen tiputuskäden kovat ja kireät suonet, verikokeen otto sattui tänään ikävästi ja laborantti sanoikin, että suonet ovat kovettuneet :( Hb kuitenkin edelleen säteiden jälkeenkin 137, leukkarit ja trombot kaikki normiarvoissa.. Maanantaina pyydän tulosteen, toivottavasti maksa-arvot ja kaikki muutkin ovat ok. Tiistaina on sitten ns. lopputarkastus. Pitäkää peukkuja että saan terveen paperit!
kevätmieli | 7.9.2007 klo 23:09:58