Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Hiustenlähtö Taxotere-hoidon aikana

Heippa!
Minä leikkautin jo valmiiksi pitkät hiukseni poikatukaksi. Kolmannen hoitokerran jälkeen pääni oli kuin puoliksi kynityllä kanalla. En kuitenkaan halunnut pitää peruukkia, vaikka sen hankinkin, vaan annoin isäni vetää loputkin haivenet pois. Kuljin siis viime kesän reippaasti ihan kaljuna ja sain mukavan rusketuksen koko päähän. Tosin pahimmilla helteillä oli pakko käyttää huivia. En sietänyt koko peruukkia. Tuntui aivan kuin päässäni olisi ollut liian kireä uimalakki.

Nyt kävin ensimmäisen kerran kampaajalla. Sytot loppuivat viime vuoden lokakuussa. Hiuksia oli kasvanut jo aika kasa, kun ne leikattiin haluamaani malliin. Ei siis kestä kauan, kun saa kantaa vähiä rahojaan parturiin n. 7 kk minulla.
mks | 25.8.2007 klo 11:38:59