Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Sururyhmä
Re: Kodittomuus
Niin , minustakin tuntuu, että entinen yhteinen kotimme on nyt vain asunto, johon kuuluu talo ja irtaimisto. Mieheni tytär aiemmasta "koeavioliitosta" kuten mieheni sitä nimitti on jo 42 vuotias. Hän ei pitänyt minkäänlaista suhdetta isäänsä tämän elossaoloaikana, hienon (!) maisteriäitinsä ansiosta. Kumpikaan näistä naisista ei ole koskaan hyväksynyt tätä meidän avioliittoa , olimme naimisissa lähes 30 vuotta. Nyt tämä aikuinen tytär on laatinut monen sivun luettelon esineistä jotka hänelle "kuuluvat" yhteisestä kodistamme ! Onneksi meillä oli paperit tehty, mutta varmasti tulee vielä riitaa kupista ja kipoista jotka "kuuluvat" tämän henkisesti lähes "lapsen tasolla olevan" ei koskaan aikuiseksi kasvaneen maisteri-ihmisen mielestä.Saa nähdä kuinka kauan tätä tilannetta kestää !
Mieheni kuolemasta on nyt 1/2 vuotta ja täällä minä asun "irtaimiston keskellä kiinteistössä".
Joka päivä kaipaan miestäni, hänen poismenonsa on kuitenkin se vaikein ja raskain asia johon minun on vain pikkuhiljaa totuttava!
Voimia kaikille !
toivottaa Just me
- KodittomuusTiltu_R
- Re: KodittomuusMynthon
- Re: Kodittomuussusie
- Re: KodittomuusLeskeksi joutunut..
- Re: Kodittomuusjust me
- Re: KodittomuusWenny
- Re: KodittomuusWenny
- Kodittomuus/ Wennyllejust me
- Re: Kodittomuussurusyksy
- Re: Kodittomuuspk855922
- Re: KodittomuusKristiina
- Re: Kodittomuussusie
- Re: KodittomuusTiltu_R
- Re: Kodittomuuspinjaenkeli