Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Uniongelmista ja henkisestä jaksamisesta

Heips
valitin onkologille sitä, että femarin aiheuttama hikoilu herättää n 10 kertaa yössä ja sitten taas pyöritään vilunväreissä you know!
Yhteistuumin päätimme kokeilla melatoniinia, joka auttaa sen verran, että herään vain pari kertaa ja saan nopeasti unen päästä kiinni.
Unimaailma on tullut kyllä kovin rikkaaksi, näen hassuja unia paljon, mutta olen pirteämpi päivisin, kun ei hikipiehtarointiin menen koko yötä.
harmittaa vain, että melatoniinia ei tutkita paljoa, koska siitä ei lääketehtaat voi kerätä voittoja, kun ei voi mitenkään patentoida.
Hieman pillerit närästivät aluksi, mutta otin sitten vain pu9olikkaan ja sekin auttoi.
maruska | 5.8.2011 klo 10:59:18