Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Uniongelmista ja henkisestä jaksamisesta

Hei
Sama juttu..hoitoalan immeisiä täälläkin,enkä missään nimessä ole mikään unilääkkeiden puolestapuhuja...mutta ei taida kovin hyviä vaihtoehtoja olla..Ja onhan vakava sairastuminen yksi elämän ääritilanne ..Olen myös miettinyt miten melatoniini vaikuttaa pitkään käytettynä? Tosin unettomuuden käypähoito suosituksissa sitä suositellaan.
Juu ,kyllä löytyy vaniljakastikettakin..täytyy tässä vain vahtia syömisiä kun tuo vyötärön seutu pyöristyy!!! On kuitenkin ollut mukavaa marjastaa ja sienestää,ihan eri meininki kuin viime syksynä jolloin olin ihan voimaton hoitojen jälkeen.

Jaksamista kaikille tv Kultsikki


kultsikki | 6.8.2011 klo 22:53:46