Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Hoidot ja seuranta

Re: Solusairaus nimeltä myelooma

Hei!

Lyrica ei valitettavasti kuulu niihin lääkkeisiin, jotka kokonaan korvattaisiin. Että kalliita olivat ostella. Minulle eivät kyllä auttaneetkaan, ja monen kympin pakkaus jäi syömättä.
En tiedä noista KELA:n korvauslogiikoista, kun esim. OxyContinit, OxyNormit ja muut niiden kaltaiset kipulääkkeet, siis lähinnä vahvimmat opiaatit, todella saa sillä kolmella eurolla, (edellyttäen siis tietty sitä diagnoosinumeroa KELA-kortissa). Muutenkin on minulle hiukka käsittämätön koko KELA:n toiminta.

Mukavaa kesän jatkoa meille kuitenkin ja nautitaan näistä ihanista hellepäivistä, jotka täällä ovat niin harvinaisia.

Ja onnea Selinalle terveen papereista :)

Unelma
unelma | 31.5.2009 klo 18:24:39