Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Sytot alkaa torstaina - neuvoja vailla....
KatjusmaaretPahoinvoinilääke pitää ottaa heti, eikä vasta sitten kun yrjöttää. Silloin se ei enää auta eikä myöskään jatkossa. Luin tämän tiedon jostain täältä titosivuilta, en muista mistä. Kysy lääkäriltä tai hoitajalta. Sitä en tiedä voiko ottaa lääkettä päivää tai kahta ennen sytoja.
Sinulla on hyvät ennusteet. Minulla eri syöpis, johon parannuskeinoa ei ole.Elän niin kauan kuin lääkkeet tehoaa.
Ja minähän elän "täysillä" eli normaalisti, puuhailen ja harrastan, laulelen ja nauran, pidän yhteyksiä kohtalotovereihin, huumoria väliin ynm..
Lepata siivilläsi iloisia asioita mieluummin kuin kauhun lepatuksia!! :D:D:D.
Suru ja murehtiminen sairastuttaa ihmisen, se vie voimat henkiset ja fyysiset.
Kyllä Sinä kestät hoidot.
Voimia Sinulle ja mukavia asioita mieleen!!!
Toivoo anemonet
- Re: Sytot alkaa torstaina - neuvoja vailla....kuurankukkanen
- Re: Sytot alkaa torstaina - neuvoja vailla....anemonet
- Re: Sytot alkaa torstaina - neuvoja vailla....Katjusmaaret
- Re: Sytot alkaa torstaina - neuvoja vailla....Katjusmaaret