Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Elämää ylläpitävällä lääkityksellä elävät
Re: Noituuden paluu lääketieteeseen
Terse teille nyt tätä suurta henkistä kamppailulajia käyville!Olen aivan samaa mieltä, että jokaisella saa olla oma voimavaransa, kunnioitetaan sitä, joohan. Ei tyrkytetä, ei leimata ja sallitaan samalla kertaa monenlaiset näkemykset. Laitetaan oikeasti toisillemme "olkapää" toisillemme. On minullakin uskovia, ei-uskovia, erilailla uskovia, heteroita, homoja yms, lapsia, aikuisia, tummia, eri kieliä puhuvia....ystäviä. Meitä kaikkia pitäisi yhdistää sellainen pieni juttu kuin rakkaus.
Onhan tää vähän kait höpöä, mutta silti se on antanut mulle voimaa. Me voimme jutella monesta ja silti pitää mielipiteemme.
Kunnioittaen
Dub-puu
- Kiisken elämää, virushoitoa maailmalta etsienvastarannalta
- Re: Kiisken elämää, virushoitoa maailmalta etsienvastarannalta
- Re: Kiisken elämää, virushoitoa maailmalta etsienvastarannalta
- tilanne tänään..vastarannalta
- Re: tilanne tänään..yksilö
- Noituuden paluu lääketieteeseensyövästä parantunut
- Re: Noituuden paluu lääketieteeseenDubcek
- Re: Noituuden paluu lääketieteeseensyövästä parantunut
- vastaus Gradus 3:llevastarannalta
- Re: vastaus Gradus 3:lleseisoo yksin
- Re: vastaus Gradus 3:llegradus 3