Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Elämää ylläpitävällä lääkityksellä elävät

Re: tilanne tänään..

Hyvää asiaa paljon esillä. Vielä on tiedostetava, että olemme kaikki erilaisia persoonallisuuksia, joita maailma ympärilämme muokkaa. Voisi melkein sanoa, että synnymme puhtaina ja likaamme itsemme, jotta taas voisimme oivaltaa puhdistaa omat kielteisyytemme. Siksi on erilaisia sairauksia, seisauttajia, että heräisimme sisäisen aitoutemme etsimiseen. Tulemme syy seuraus suhteiden maailmaan jossa positiivinen asennoituminen ja luottamus omaan toimintaan palkitaan.

Jokainen voi käynnistää omalta kehityspotentiaaliltaan kasvamisen aidoksi Itsekseen jo ennen kuin jokin sairaus yllättää. Sairauden alettua on vaikeampi sitten toimia, kun voimat katoavat kuin mustaan aukkoon, pimeyteen.

Maailma on valon ja varjo taisteluasetelma, jossa jokainen voi parantaa vain itseään, kasvattaa omaa positiivisuutta ja myötätuntoa toisia kohtaan. Pimeys runtelle syöpäpotilasta, koska kielteisyys ihmisen eri kehoissa toimii toisin, kun potilas toivoo. Omat pelot on siis voitettava jokaisesta rikkinäisestä kehosta ennen kuin tauti voidaan saada aisoihin. Jos lukija ei tunne ihmisen eri ulottuvuuksi, on vaikea tajuta elämän moninaisuutta mikä kätkeytyy ihmisyyteen. Jokaisen potilaan on hyvä oivaltaa tautinsa syy niin seurauksen voi helpommin hoitaa kuntoon. Maallisesti ajatellen ei sitä saavuta, mutta syvästi tuntien ja tiedostaen sen voi tavoittaa.

Jos valitsee vaihtoehtohoidon on eduksi, jos tuntee ihmisen keho ja energiajärjestelmän, jotta sitten voisi tunnistaa missä on häiriö. Voi oivaltaa oman kielteisen ongelmansa ja hyväksyä sen, jotta se voisi tasapainottua. Tällaista voi itse harrastaa, mutta se edellyttää kasvu-ja kehityspotentiaalia käsitellä persoonallista käyttätymistään ja ylittää mielen vaateet.

Jos aikoo mennä sytostaattihoitoon, voi siihenkin asennoitua oivaltavasti. Valmistudu siihen, sulje tv ja radio, hiljenny ja kuulostele mitä eri lääkeaineiden vaikutus tuo esille. Sinulle avutuu oiva tilaisuus itsetutkiskeluun, jos herkistät itsesi ja aiot käsitellä syöpään liittyviäongelmiasi. Sytostaatti nostaa niitä esille avattavaksesi, ei haudattavaksi syvemmälle. Tämä kaiki riippuu sinusta ja herkkyydestäsi. Vielä kotimatkallakin näitä ilmiöitä nousee esille, joten on hyvä varata aikaa.

Ne jotka eivät tunnista elämässä esiintyviä kielteisyyksiä, vaan omavoimaisesti kieltävät ne itsestään ja sylkäisevät ne pois niin ne kulkeutuvat vihaisien ihmisten ympyröistä etäämmäälle meidän heikompien altistajiksi. Siksi sytostaattihoito on sekä mahdollisuus että tapa ottaa lääkettä ja kieltää oman tautinsa todellisia syitä, omia kielteisyyksiä.

Vaikka rintasyöpää on paljon tutkittu niin tieteellisin metodein on mahdoton saavuttaa sellaista yhteyttä itsessään, että kykenee löytämään niin syvän ja tietoisen tunneyhteyden, että voisi paikantaa rintojen yläpuolella olevien eri energiakehojen liittymiskohdan toisiinsa. Kun energiakehot reagoivat manipuloivasti toisiinsa syntyy jännitettä, ja aikansa jatkuttuaan, tämä synnyttää ongelmia maalliseen kehoon.

Herätkää, syöpä koskee koko perhettä ja yhdessä kaksi läsnäolevaa sytostaattihoidossa on parempi ratkaisu kuin yksi potilas kiireisenä ja alistettuna kärsimässä perheen yhteistä ongelmaa, joka on kahden yhdistyneen suvun sukuperinnön kielteistä energiaa, jossa puolisoiden on yhdessä käytävä taisteluun elämän puolesta. Kumpikin voi kasvaa yhdessä ja erikseen.

Hyvä olisi tehdä valinta paremman ja luonnollisemman elämän puolesta heti, ettei lääkehoitoja tarvittaisi lainkaan sillä luonnostaan olemme puhtaita, kun sen toteutamme itsessämme.

Heijastamattoman valon terveisiä.
yksilö | 31.10.2008 klo 22:31:20