Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: Allogeeninen kantasolusiirto
Kiitos vastauksistanne-akka-ja unelma-Lisää tietoa haluan, ja kokemuksia, jos joku vaivautuu vastaamaan. (Myös teiltäkin -akka ja -unelma.)
Olen itse ollut sairaalahoidossa viime vuonna heinäkuusta joulukuun loppuun. Sairastin AML:n. Tautini ollut remissiossa heti ensimmäisen sytostaatti hoidon jälkeen. Mutta jotakin "häikkää" on nyt ilmennyt. En osaa edes kertoa mitä, koska yhden ainoan puhelun olen lääkäriltäni saanut asiasta, ja kaikki on näin jälkeenpäin ajateltuna kuin unta. Eli kaikki vielä epäselvää. Asia ajatteluttaa tietenkin ja pelottaakin.Hyvää Uutta Vuotta teille jokaiselle!
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtoPiio
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovompatti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovompatti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovaahteranlehti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovaahteranlehti