Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Hoidot ja seuranta
Re: Allogeeninen kantasolusiirto
Hei taas Piio!Se on sitten tosi rankkaa tämä ainainen odottaminen. Oman kokemukseni mukaan kaikkein raskainta tähän mennessä.
Odotusaikahan luonnollisesti määräytyy monen tekijän summasta. Kuinka pahassa vaiheessa tauti on, mikä tauti on kyseessä, kuinka pian sopiva luovuttaja löytyy, mikä on sairaalan tilanne jne.
Vaikuttavia asioita on niin paljon, että on varmasti mahdotonta mitään konkreettisia aikoja edes arvailla.
Minullahan perussairaus ei ole sama kuin sinulla, joten meidän aikataulut eivät varmaankaan ole vertailukelpoisia.
Itse kuitenkin sain diagnoosin helmikuussa 2007, ja ilmeisesti siirto tehdään nyt tämän kevään aikana.
Kovasti minua jännittää ja pelottaa, mutta sinun laillasi haluaisin päästä sinne mahdollisimman pian.
Voimia sinulle (ja minulle ja kaikille muillekin odottaville) toivottelee
Unelma
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovompatti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovompatti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtounelma
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovaahteranlehti
- Re: Allogeeninen kantasolusiirtovaahteranlehti