Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Työnteosta sytostaattihoitojen ja sädehoidon aikana

Minulla oli myös alussa sijaisongelma ja vähän tunsin syyllisyyttä, kun jäin heti diagnoosista sairaslomalle ja jätin työnantajani "pulaan". No, sijainen löytyi onneksi sitten myöhemmin. Oma työni on sen luontoista, etten voi välillä olla töissä ja sitten taas pois. Ei pysy kokonaisuus hallinnassa, joten parempi olla yhtä soittoa pois niin kauan kuin siltä tuntuu.

Enää en tunne syyllisyyttä sairastamisestani, kyllä ne siellä pärjää. Ja jos ei pärjää, niin ei ole minun ongelmani. Minä keskityn nyt tämän sairauden voittamiseen :)
kevätmieli | 26.4.2007 klo 07:43:17