Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Helatorstaita siskot

Hei täältä aurinkoisesta Etelä-Suomesta

Puistoon ollaan menossa 3 vuotiaan kanssa. Siis minä ja mies myös. Nykyään niin harvoin yhtäaikaa ulkoillaan, että päätteettiin jättää imuri tohon odottamaan parempaa hetkeä.

Olo on edelleen ok viime maanantaisen ensimmäisen taxoteren jälkeen. Eilen aamuna otin vikat kortisonit, et saa nähä jos jotain vielä ilmenee, kun kortisonit häviää kropasta. Ja se veriarvojen laskuhan oli ennustettu tähän loppuviikkoon. Eli kaiken kaikkiaan voin huomattavasti paremmin, kuin mitä olin ennen tiputusta pelännyt.

Nämä aamut tuntuu aina jotenkin aurinkoisemmilta ja tuntuu todella, että kyllä tästä hoidosta ja sairaudesta selviän. Illalla kun alkaa väsy painaa, niin silloin tulee usein itku ja ahdistus ja tuntuu todella epätodelliselta edes ymmärtää, että mitä on tapahtunut viimeisten kuukausien aikana.

Mahdollisimman mukavaa helatorstaita kaikille
MeriTuuli
MeriTuuli | 17.5.2007 klo 11:12:57