Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Ensimmäiset askeleet tällä tiellä

Iirisrukka, enkeleitä on enemmänkin!

Nimittäin minulle syöpädiagnoosin vahvisti radiologi sanoin "kyllä sinä selviät tästä" ja sanojensa vakuudeksi hän kertoi itse sairastuneensa yhdeksän vuotta aiemmin aggressiiviseen rintasyöpään. Ja siinä hän oli, lohduttamassa minua.

Väliin usko horjuu, vaan ei kaadu. Tämänkin sairauden kanssa oppii elämään. Sen ovat osoittaneet tälläkin palstalla kokemuksistaan kirjoittelevat kroonista rintasyöpää sairastavat naiset. Vuoden verran on kulunut omasta diagnoosistani, ja yksikään nimimerkki ei tänä aikana ole kadonnut mihinkään, se jos joku on rohkaisevaa :)
kevätmieli | 4.11.2007 klo 22:10:41