Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Miesten syövät

Re: keuhkosyöpä

Heippa Peltirumpu ja kaikki muut!

Voi, että mun sydämeni halkeaa kivusta sinunkin ja miehesi tähden nyt kun syöpä on levinnyt sinne vatsaan. Pelkään oman mieheni kohdalla ihan samaa. Hän on nyt laihtunut vajaassa viikossa kilon ja mikään ei maita . Ja pelkkä vesikin koskee vatsaan. Kaikki minkä nielee niin vähän ajan kulutttua alkaa vatsakivut. Onneksi perjantai tulee pian. Toivottavasti tähän tulee joku selvyys tai apu. Vai toivonkohan liikoja?
Sitä miettii, että kun mulla on näin paha olo vaikka olen sivusta katsoja niin kuinka hirveä painajainen se on sairaalle itselleen. Sitä vaan miettii yöt läpeensä. Ainakin mun mieheni tekee niin.
Voimia kaikille toivottelee Pipat
pipat | 28.3.2007 klo 21:14:11