Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Miesten syövät

Re: Magneettikuvauksen tulos

Olin käsityksessä, että kuvauksen tuloksista mulle soitetaan tai saan postia, vaan ei alkanut kuulua. Varasin ajan urologille ja nyt maanantaina, 4 vkoa kuvauksesta, sain tietoa asiasta.
Oli suht hyviä uutisia; "...ei selvää kasvua kapselin läpi tai neurovaskulaaribundeliin, klo 4 seudussa ainoa selvemmin epäilyttävä alue. Imusolmukkeissa ei muutosta. Löydökset viittavat ennemmin kilttiin kuin äkäiseen syöpään. Suosittellaan hermot molemminpuolin säästävää leikkausta varauksella, että leikkaustilanteessa resektiota voi laajentaa, jos tarvetta ilmenee."

Hyvä juttu. Ny kun syöpätiedosta on kulunut reilu 2 kk, niin olotila on jossain määrin normalisoitunut, eikä syöpäajatus hirvesti vaivaa. Odottelen vaan jonossa ja ei siis kova kiire, tauti lienee hitaasti etenevä, eikä tilanne loppukesään mennessä varmaankaan pahene.

joten kesää vaan kaikille ja tsemppiä ...
Tumppi | 13.6.2013 klo 09:09:58