Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Lähipiirissä syöpäpotilas

Re: akuutti haimasyöpä

19.11.
salla,ja kaikki te muut samassa veneessä soutavat.
puhuit noista syömisen ja kunnon heittelemisen dramaattisita käänteistä.nähdäkseni ne kaikki johtuvat osittain,jollei kokonaankin tästä lääkityksestä.ovat siis meillekin joka päiväisiä,arkeen kuuluvia. joka päivän saa aloittaa kauhulla,että mitä uusia kammottavia oireita vielä voisi olla tulossa.ravintolisät ovat vain niitä tuki-sotilaita tässä joko jupakassa.miehelläni se alku-peräinen kasvi, joka oli kooltaan 5cm X 2cm, oli pysynyt ennallaan.etä-pesäkkeet samoin.yleis-kuntoon ei siis ollut tullut muutoksia sitten lähtö tilanteen.
eli voisiko sanoa että sairaan tila on stabiili.ei parantunut,jos ei pahentunutkaan.viimeinen tiputus vei maku-aistin,aiheuttaa vieläkin rajuja pahoinvointi kohtauksia,nostaa kuume piikkejä,paino laskee vauhdilla kun mikään ei mene kiinteässä muodossa alas.tulee kuivumista,kipuja,lääkitystä on kovennettu. minulla on sellainen voisiko sanoa, "ennakko-aavistus" että kohta tapahtuu taas jotain tosi dramaattista.
surullisena,vielä uskoen,
mieheni ja minä.
meheni puolesta | 19.11.2006 klo 12:10:02