Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Miesten syövät

Re: Sairauden synnyttämiä runoja 2

JIL

Runosi ovat mahtavia, en löydä sanoja suurempia millä kuvailla tuntojani, olen sanaton. Ajattelin ottaa kopioita runoistasi ihan paperille, sallithan? Olet ensimmäinen, joka tuot kulttuurin näille palstoille. Tuot parhainta, syvällisiä, koskettavia, hätkähdyttävän hyviä runoja. Rakkausrunosi on upea.

Mitä on tapahtunut eiliselle runollesi kun ei ollut kuin kelloaika?
Runokirjasi on saatava laajalle luettavaksi. Mielestäni Cancer yhdistyksen pitäisi tutustua runokirjoihisi ja esitellä niitä lukijoille ostettavaksi.
Maapallon kohtaloa moni ajattelee mutta missä ovat runot, jotka valtavan ongelman kertoisi lyhyesti ytimeemme. Tee kirjaksi runosi maapallon kohtalosta, tiedän, että se on enemmän kuin hyvä.

Hyvää Joulun jatkoa ja Parempaa Uutta Vuotta!!
Toivoo
anemonet

anemonet | 25.12.2011 klo 03:23:16