Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Miesten syövät
Re: Sairauden synnyttämiä runoja 2
Hei. Kyllä kirjani ovat kirjastossa, mutta vain Vantaalla Tikkurilassa yksi kappale kutakin, koska en ole hyvä markkinoimaan niitä, joten painoksetkin ovat pieniä eli melkein tilaustöinä tuotettuja.Olen yrittänyt laittaa näitä tänne kirjoittamisjärjestyksen mukaan. Näin saa hahmotettua miten mieleni liikkeet etenevät ajan kuluessa. Riitalle lähettämäni vastaus on vedetty välistä, mutta ei se haittaa.
Muuten pito on aika hyvä eli vain vähäistä lirahtelua. Kävimme tänään kauppakeskuksessa ja tuntui ihan hyvältä mennä ihmisten sekaan.
Tammikuussa saan lopullisesti tietää tilanteeni, joten epävarmuudessa tässä vielä mennään joulunkin yli, mutta olen löytänyt sisäisen rauhan ja pystyn elämään asian kanssa.
Olemisen sietämätön keveys
Olemisen sietämätön keveys
sai siivet
ja liihotteli menneisyyteen,
jättäen tummia pilviä tajuntaani.
Pilviä joiden varjoista satoi
perkeleitä,
piruja jotka tunkeutuivat
ihoni alle,
sukukalleuksieni kimppuun,
päättäen nujertaa minut
lopullisesti.
Olen munistani kiinni kärpäspaperissa,
yrittäen olla rimpuilematta,
ettei myös mieleni takerru
liimaan,
syöpään,
eturauhassyöpään.
Yritän elää täyttä elämää,
niin kauan kuin luoja suo
ja syöpä sallii.
- Re: Sairauden synnyttämiä runoja 2JIL
- Re: Sairauden synnyttämiä runoja 2 anemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojariitukka
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojariitta47
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojariitta47
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaanemonet
- Re: Sairauden synnyttämiä runojaYlläpito