Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.
Naisten syövät
Re: Kuinka suuri on riski, jos lopettais tamofenin?
Minulla loppui viimein viime vuoden keväällä liitännäislääkitykset,lopetin muutaman kuukauden etuajassa. Ajattelin, että ehkä kesä olisi helpompi hikoilun suhteen. Mutta ei se vielä ollut. Nyt voin sanoa, ettei hikipuuskia enää tule! En ole tarvinnut viuhkaakaan, kannoin sitä 7 vuotta mukanani. Tai ei ihan 7, koska keksin sen vasta ehkä 6 v sitten :)Söin siis 5 v Tamofenia + 2 v Aromasin/Femaria. En muista kumpaa ensin, se vaihdettiin, mutta ihan samat oireet olivat.
Kyllä yritin aina valittaa kontrolleissa, mutta lopputulema oli aina, että jatketaan. Kaikki lääkärit eivät edes ota tosissaan näitä oireita. Olen varmaan aika monia vanhempi, kohta 57. Ymmärrän todella hyvin, jos nuorempia vatuttaa se vanhenemisen tunne. Kun se oli minullakin huolena. Muiden ongelmien lisäksi.
Se tietenkin auttoi jatkamaan, kun tiesin, että syöpäni oli aggressiviinen. Olihan se kahdessa vuodessa kasvanut yli 4-senttiseksi.
Mutta mietin kyllä itsekin, että mitä hyötyä on lääkityksestä, jos se heikentää elämänlaatua NIIN merkittävästi kuin se minullakin teki.
Toivotaan, että joku lääkityksen lopettanut kirjoittaisi.
- Re: Kuinka suuri on riski, jos lopettais tamofenin?kukkamaaria
- Re: Kuinka suuri on riski, jos lopettais tamofenin?Kiroileva siili