Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Uutta päivää odotellessa

Hei,

suosittelen myös malttia sinnikkyyden ohelle venyttelyyn ja oman kropan kuuntelua. Älä venytä väkisin, vain kipukynnykselle ja anna aikaa kudoksillesi. Minä olen pitänyt päiväkirjaa sairastumisestani lähtien, kirjannut tuntemuksiani ja tunteitani. Se on ollut hyvä kärsimättömälle, edistystä tapahtuu vaikkei sentään yhdessä yössä - niinkuin aina kivaa olisi.

Elellään mahdollisimman normaalisti!!! mutta kuitenkin armollisesti itseämme kohtaan. Olen oppinut sairastuttuani lepäämään ja vain olemaan; se on ollut uusi ja hyvä kokemus.

Taas korttitouhuihin, miten tämä kone vetääkään aina luokseen.
Vointeja,
Santeri

PS Ihmettelin aamulla, että mitenkäs minä tuon tein, kun nimimerksi tuli nimetön, mutta taisikin olla vika jossain muualla kuin täälläpäässä tuolin ja näytön välissä.
santeri | 22.5.2007 klo 12:20:36