Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Her2 pos(jatkoa)

Heippa!

Nopeasti pitää vielä kertoa viimeisimmät. Onkologi soitti tänään ja tuumasi, että hän ei halua tappaa ketään sytostaatilla eikä ceffiä anneta missään nimessä. Niinpä tänään olisi ollut riemunkiljahdusten aika! Aivan hirvittävä flunssa iski päälle ja vei äänen, joten kiljumiset siirtyvät.

Huomenna menen hakemaan sykkeen vuorokausiseurantamittarin ja perjantaina palautan sen. Saattaa olla riemureissuja flunssassa jos on järkyttävän kylmä (tänään oli pakkasta 35...)koska junalla joudun liikkumaan. Joskus ensi viikolla saan siitä vastaukset, mutta se ei estä sitä, että maanantaina, siskot rakkaat, on edessä lääkärin vastaanotto sädesairaalassa!
Kahden viikon tähän aikaan on sädetys jo käynnissä ja maaliskuun toiseksi viimeisenä päivänä suuntaan viimeisille säteille. Sitten onkin varmaan jo ihan kevät, ihanaa!

Nyt on kiiruhdettava saunaan ja sen lämmöstä suoraan peiton alle hymisemään onnellisena.

tintti
tintti | 7.2.2007 klo 22:13:46