Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: nonnii, nyt se tukka lähtee

Moikka Merituuli,

alkoi lähtemään siihen malliin päivällä, että sen kun veti vaan kourallisia päästä. Tilasin sitten ajan kampaamosta ja kävin vetäisemässä sen 3 mm koneella pois. Jätin pienet "pulisongit" ja vähän tuohon eteen enemmän; huivin alta saan ne pilkistämään vielä ainakin hetkeksi. Nyt istun tässä koneella ja laitoin keinokarvilon päähän. Istuu paremmin nyt kuin sovitettaessa, kun ei ole enää omia karvoja alla. Ei tunnu pahalta tällä htekellä, ehkä sitten kun katsoo itseään peilistä, mutta mulle tämä pois ajaminen oli helpompi vaihtoehto kun sen poisputoamisen odottelu ja tyynyltä poimiminen.
Nopeasti kävi tämä kaikki. Eilen illalla alkoi lähtemään sillä tavalla, että sen oikein huomasi, ja nyt se on jo kaikki pois. Ohi on.
Uutta odotellessa, t. tella
tella | 22.5.2007 klo 18:14:59