Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: nonnii, nyt se tukka lähtee

Ehtoota!
Minulla alkoi hiukset lähtemään kolme viikkoa ekasta taxosta eli juuri ollessani saamassa toista kuuria. Ne tosin lähtivät vain nyppimällä. No siitä tuli ns. huvi, että näinkö ne nyt sitten lähtevät ja harvenivatkin niin hurjasti, että aloin inhoamaan tuollaista hentoista syöpätukkaani ja marssein paikkaan josta peruukin olin jo valmiiksi hankkinut ja pyysin ajamaan heti loputkin pois. Halusin uudistua! Ja tää peruukki näyttää tosi hyvältä. No, onhan se lenkin jälkeen vähän kuuma jne. Tottua täytyy.. Huivikin näyttää niin kipeeltä:(

Sitten alkoi kasvamaan sänki eli olinko sittenkin liian hätäinen? Ja pitäisikö nyt vielä tuo sänkikin ajaa pois? Nypittäessä sekin lähtee jos vain saa kiinni. Ajattelin vaan että mitä nopeammin se lähtee sitä nopeammin tulee uusi.
Tällähetkellä on kolme taxoa takana. Ja CEFx3 jäljellä. Joten mikä kiire asioiden edelle, eikös se tukka noista jäljellä olevistakin vielä lähde.

Lapset ottivat asian aika hyvin. 7-v vannotti tosin ettet sitten äiti kaljuna lähe ulos. Ei tulis mieleenkään :)
Tsemppiä näiden asioiden kanssa painiskeleville!
Maikkendaali
maikkendaali | 21.5.2007 klo 23:43:30