Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Huomenta!

Pistähän, Tautinen, ovet takalukkoon, että ei Yrjö ja kumppanit tule taas kuokkimaan. Siis yksi CEF jäljellä. Ja sen viimeisen kestää sitten vaikka vessanpönttöön köytettynä. Onnellista loppusuoraa!
Minä pyörähdin työpaikalla tulevia suunnittelemassa. Tuntui tosi mukavalta. Josko sitä elämä vielä normalisoituisi. Tervetulleeksi halattiin, ja pehmeää laskua visioitiin.
Kerro vain, Kevätmieli, mitä uutta tietoa netistä löydät. Minä en enää jaksa surfailla muilla syöpäsivuilla. Tähän sivuun olenkin sitten pahasti koukussa. Perhe jaksaa kyllä keljuilla äidin riippuvuudesta. Amerikkalaisiin tutkimuksiin tosin suhtaudun suurella varauksella. Siellä tehdään niin paljon hömppää lääketieteenkin nimissä. Siellä, jos missä, osataan rahastaa ihmisten hädällä.
Nyt vissiin pitäisi suuntautua vähän kotitöihinkin. Kevätmielikö se oli taas viettänyt tehoperjantaita. Mistäs tänne saataisiin siivousintoa?
lillukka | 11.5.2007 klo 14:27:01