Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Löytyykö lataamosta virtaa vielä vapun jälkeen?

Minulla oli oikein mukava vappu ja mielentilani oli optimistinen ja virkeä. Eilen illalla ei meinannut tulla uni kuitenkaan silmään. Ja kyllähän tietysti nämä syöpäasiat sitten alkuoivat yöntunneilla pyöriskelemään kiusanhenkinä päässäni. Ajatusten katkaisemiseksi lueskelin Satu Hassin "Tukka hattuhyllyllä" -kirjaa ja loppujen lopuksi sorruin ottamaan pienen annoksen Tenoxia.

Satu puhuu jäähatusta, jota käytettiin hänen hoitojensa aikana ehkäisemään hiustenlähtöä (ei tuntuntut toimivan hänellä). Mahtaakohan sellaista olla enää ylipäätään käytössä? Onkohan tuottanut minkäänlaisia tuloksia?Satulla gradus 2 ohutneulabiopsiasta muuttui patologin tutkimusten jälkeen 3:ksi. Mahtaakohan olla tavallista? Onkohan tuottanut minkäänlaisia tuloksia? Saan vasta 16.5. hoitosuunnitelman ja patologin tulokset. Eli kuukauden jälkeen leikkauksesta. Kurjaa tällainen odotteleminen.
Ksantippa | 2.5.2007 klo 07:29:14