Tämä on keskustelufoorumin arkisto, jonne on koottu keskustelut Syöpäjärjestöjen vanhoilta verkkosivuilta. Keskustelujen viestejä voi lukea, mutta viestejä ei pysty kirjoittamaan.Siirry uudelle keskustelufoorumille.

Naisten syövät

Re: Huomenet uuteen viikkoon

Hei Siskot!
Ihanasti olette kirjoitelleet taas tuntemuksia ja niin tutun tuntoisia!

Minulla nyt viikko viimeisestä CEFistä:)
Olen ollut tosi surkeassa kunnossa; tiputuksen jälkeen nousi kuume (liki 38) olin tosi väsynyt ja pahoinvoiva. Kaiken lisäksi mies oli työreissussa ja ne päivät poissa kotoa. En ole koskaan kokenut sellaista totaalista uupumusta ja mieliala oli tosi maassa. Pelkäsin että jos joudun lähtemään sairaalaan, entäs lapset jne. Itkua pukkas. Täytyy sanoa että poikani (täyttää 14v) on kyllä "kasvanut" tämän sairauden myötä. Hän hoiti kauppa-asiat, koiran ulkoilutukset ja lämmitteli puolivalmisteita ja auttoi pikkusiskoa läksyissä, kun minusta ei ollut sängystä nousemaan. Olen totisesti ylpeä tuosta pojasta:)

Nyt tuntuu että voimat palailee pikkuhiljaa. Mulla on ongelmana tuo matala verenpaine, ja kun tulee tuommoisia pötkötyspäiviä niin matalat paineet väsyttävät entisestään ja pyörryttää herkästi. Vieläkin tulee hetkiä että täytyy pystyssä ollessa heittäytyä lattialle pötkölleen ja jalat ylös.
Koville tämä nyt otti, toivon ettei teille muille tuu näin rajua "krapulaa". Julialla taitaa myös olla siellä ne päivät, tsemppiä! samoin tautiselle, toivottavasti voit jo paremmin.
MeriTuulelle voimia hoitoihin, sulla on ihana sisko!
Kevätmieli kannattaa tosiaan pyytää lekurilta resepti silmätippoihin, tulevat näin halvemmiksi. Cefkin kuivatti silmiä kovasti, mulla toki tämä vaiva oli jo ennemmin.
Sartsa tuleeko sulla säteet? Aatella sullakin viimeinen syto oliko huomenna?:)

Huh huh nyt meni voimat tätä kirjoitellessa, täytyy pötkähtää soffalle ja tsekata lämpö,
voimahalit ihan kaikille,
meri


meri64 | 14.5.2007 klo 13:07:35